آزمایش قطعات الکترونیک

‎ریال110,000
بدون مالیات

نوع فایل : PDF

زبان : فارسی

این فایل آموزشی به صورت چاپی نیست

ولی قابلیت چاپ دارد

تعداد

پرداخت سریع و آنلاین

بدون نیاز به ثبت نام در سایت (روش اول)

پرداخت سریع و آنلاین

بدون نیاز به ثبت نام در سایت (روش دوم)

پرداخت از طریق کارت به کارت

اگر کسی نباشد که در تمام مراحل کار تعمیر شما را راهنمایی کند ، آزمایش قطعات الکترونیک ممکن است بینهایت گیج کننده باشد . اگر شبیه به فردی مثل من هستید ، آخرین چیزی که باید در مورد آن نگران باشید جزئیات ریزی است که در زمان آزمایش قطعات الکترونیک با آن برخورد خواهید کرد. پس از اینکه این صفحه را خواندید ، می دانم که خوشحال خواهید شد چون سرانجام منبعی وجود دارد که هر مرحله را به صورت کامل توضیح می دهد.

 

آیا می دانید اولین قانون برای موفقیت در عیب یابی و تعمیر ، آشنایی با نحوه آزمایش دقیق قطعات الکترونیک است؟

بله ، اگر از روش مناسبی برای آزمایش قطعات الکترونیک استفاده نکنید ، می توانم تضمین دهم قادر به تعمیر و رفع مشکل دستگاه الکترونیک نخواهید بود. من در زمینه تعمیر دستگاه های الکترونیکی 25 سال است در حال کار هستم و دستگاه های الکترونیکی بسیاری را که توسط "تعمیرکاران ماهر"  با عنوان  "غیرقابل تعمیر"  برچسب گذاری شده بودند را تعمیر کردم. دلیل اینکه می توانم دستگاه های الکترونیکی که  "غیرقابل تعمیر" هستند را تعمیر کنم به این خاطر است که از روش های آزمایش دقیق قطعات الکترونیک استفاده می کنم.

متوجه شدم تعداد زیادی از تازه کارها یا حتی تعمیرکاران واجد صلاحیت در تشخیص خرابی اشتباه می کنند یا نمی دانند چطور قطعات الکترونیک را به صورت دقیق آزمایش کنند. اگر در زمان عیب یابی فقط یک قطعه خراب را "از دست دهید"  ، قادر به تعمیر دستگاه معیوب نخواهید بود. زمان به هدر رفته و پولی نیز به دست نیاورده اید.

اگر به از دست دادن قطعات معیوب در زمان بررسی آنها ادامه دهید، پس دستگاه های زیادی توسط شما قابل تعمیر نخواهند بود. اگر دستگاه را بدون تعمیر به مشتری برگردانید و بگویید دستگاه غیر قابل تعمیر است ، مشتری اعتماد خود را به شما از دست خواهد داد. قسمت بد ماجرا این است که دستگاه مورد نظر ، توسط رقیبان شما تعمیر شود. شما باید بهتر از آنها باشید. و می توانید این کار را با کمک این کتاب انجام دهید!

 

همه چیزی که لازم دارید ، کسی است که در تمام مراحل کار شما را راهنمایی کند. همین حالا ، کار آزمایش قطعات الکترونیک ،  مانند یک حرفه ای را شروع کنید ! ... این فرصت را از دست ندهید چون همه رازهای گارانتی شده آزمایش قطعات الکترونیک را برای شما افشا کرده ام !

 

مقدمه ....

این کتاب الکترونیکی برای تازه کارها ، مشتاقان ، دانش آموزان دانشکده ها و آنهایی که به الکترونیک علاقه دارند یا حتی تعمیرکاران باتجربه الکترونیک نوشته شده است. ساعت های بیشماری را صرف آزمایش و آنالیز قطعات الکترونیک کرده ام تا متوجه شوم روش صحیح و دقیق آزمایش آنها چگونه است . این روش آزمایش برای هزاران نفر دیگر کار کرده است ، برای شما نیز کار خواهد کرد.

برای اینکه آزمایش قطعات الکترونیک را شروع کنید ، حتی نیاز به گواهینامه یا مدرکی در زمینه مهندسی الکترونیک ندارد! روش ها بسیار آسان هستند و هر کسی می تواند این روشهای آزمایش آسان را انجام دهد!

خبر خوش این است که زمانی که خواندن ای کتاب را به پایان رساندید و شروع به تمرین اطلاعات کسب شده کردید ، می توانم گارانتی کنم شما بهتر از فردی خواهید بود که مدرکی در این رشته دارد!

 

این سوالات را از خود بپرسید ....

-          موارد ایمنی در زمان عیب یابی دستگاه های الکترونیک چیست ؟

-          ولتاژ AC و DC و نحوه آزمایش آنها چگونه است ؟

-          زمین سرد (Cold Ground) و زمین گرم (Hot Ground) ؟

-          اتصال اهمی و نحوه بررسی جریان و مقاومت چگونه است ؟

-          چطور بفهمیم مقاومت متغیر سالم است یا خراب ؟

-          مقاومت و نحوه محاسبه مقاومت های 4 و 5 باند رنگی چگونه است ؟

-          قطعی در مدار یا افزایش مقاومت اهمی چگونه است ؟

-          خازن و نحوه تخلیه آن چگونه است ؟

-          کدبندی خازن و نحوه محاسبه آسان ظرفیت خازنی چگونه است ؟

-          خازنی که در زمان قرار گرفتن تحت فشار بار خراب می شود و راز آزمایش دقیق آن چطور است؟

-          IC ولتاژ رگولاتور و نحوه آزمایش آن در حالت روشن بودن دستگاه چگونه است ؟

-          معنی شماره قطعه های چاپ شده روی دیود ، دیود زینر، پل دیود، ترانزیستور ، SCR ، Triac ، رله ، اپتوکوپلر ، کریستال و غیره چگونه است ؟

-          نحوه صحیح پیدا کردن شماره قطعه مشابه چگونه است ؟

-          بهترین روش برای اندازه گیری ترانزیستورها ، FETها ، سلف ها ، دیودهای شاتکی و غیره چگونه است ؟

-          دقیق ترین روش برای آزمایش قطعات الکترونیک که در بالا ذکر شده چگونه است ؟

-          و چیزهای بیشمار دیگر ...

حتی اگر نتوانستید به چندتا از سوالات بالا پاسخ دهید ، حدس می زنم در عیب یابی و تعمیر دستگاه های الکترونیک مشکل داشته باشید.

من سختی های شما در زمینه الکترونیک را می دانم که باعث شده است این کتاب را بنویسم. چیزهایی که از کتاب به دست می آورید ...

-          دستورالعمل های گام به گام که به راحتی می توان آن ها را دنبال کرد. بسیار ساده ، هر کسی می تواند آن ها را بفهمد (در 167 صفحه)

-          نحوه استفاده از مولتی متر آنالوگ و دیجیتال برای آزمایش قطعات الکترونیک مانند یک حرفه ای را یاد می گیرید.

-          همراه دستورالعمل ها از تصاویر رنگی زیادی (بیش از 190 عکس) استفاده شده است. این کار حدس و گمان در زمان کار را از بین می برد.

-          قطعاتی مانند فیوز ، مقاومت ، خازن (دارای قطب و بدون قطب) ، LED ، دیود ، دیود شاتکی ، دیود زینر ، پل دیود ، سلف یا القاگر، کریستال ، سوئیچ ها ، ترانسفورمر (خطی و سوئچینگ ) ، IC ولتاژ رگولاتور ، ترانزیستور دوقطبی ، FET ، ترانزیستور دارلینگتون ، ترانزیستور خروجی هوریزنتال ، وریستور ، ترمیستور(NTC) ، اپتوکوپلر ، رله ، SCR ، Triac پوشش داده شده است.

-          نحوه صحیح تخلیه خازن را کشف می کنید.

-          متوجه می شوید از چه دستگاهی برای آزمایش خازن هایی که در زمان قرار گرفتن تحت فشار بار خراب می شوند استفاده می کنم.

-          برای سرویس مقاومت های متغیر از چه تمیز کننده هایی استفاده می کنم.

-          چطور می توانید به آسانی کدبندی مقاومت ها و خازن ها را خوانده و آنها را محاسبه کنید.

-          چطور می توانید شماره قطعه دیودها و ترانزیستورها را بخوانید.

-          چطور می توانید IC ولتاژ رگولاتور را ولتاژ گیری کنید.

-          و اطلاعات بیشمار دیگر .....

تصور کنید با استفاده از دستورالعمل های ساده این کتاب الکترونیکی به هنر آزمایش قطعات الکترونیک تسلط یابید ، پس می توانید ...

 

-          عیب یابی ، آزمایش و تعمیر مدارها یا دستگاه های الکترونیک را انجام دهید.

-          ترقی می کنید چون می توانید انواع مختلفی از دستگاه های الکترونیک را تعمیر کنید.

-          به همکاران یا دوستان خود که در زمینه عیب یابی الکترونیک ضعیف هستند کمک می کنید.

-          با کار تمام وقت یا نیمه وقت می توانید درآمدی برای خود کسب کنید.

-          می توانید تعمیرگاه الکترونیک خود را راه اندازی کنید.

-          می توانید برای خود مرکز آموزش تعمیرات الکترونیک راه اندازه کنید.

5 قلم