7 دلیل نمایش بزرگتر

7 دلیل

اطلاعات بیشتر

7 دلیل اینکه چرا در زمینه تعمیر دستگاه های  الکترونیک موفق نیستید
 
بیشتر مقالات مربوط به تعمیرات الکترونیک در مورد مدارهای الکترونیک ، تغییر و حل مشکلات دستگاه های الکترونیک بحث می کنند  اما این مقاله نسبت به آنها کمی متفاوت است. این مقاله در مورد اینکه چرا در زمینه تعمیرات الکترونیک موفق نیستید بحث می کند. این بحث موضوعی است که نمی توانید از آن غفلت کنید  ، چون اگر می خواهید در تعمیرات الکترونیک موفق شوید ، باید حداقل بعضی از مواردی که ذکر می کنم را رعایت کنید. آبا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا در عیب یابی الکترونیک خوب نیستید اما همکاران یا دوستان شما بسیار موفق هستند؟ آیا می خواهید مانند آنها موفق شوید ؟  آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا موفق نیستید ؟
 
باید دلیلی وجود داشته باشد که آنها در تعمیرات الکترونیک بسیار موفق هستند.
 
اینها دلایل هستند :
 
1 )  شما به آسانی تسلیم می شوید
 
بعضی تعمیرکاران الکترونیک تازه کار را می شناسم که به آسانی تسلیم می شوند مخصوصا هنگامی که نمی توانند بعضی مشکلات الکترونیکی را حل کنند. آنها می خواهند کار تعمیر را ترک کنند چون نتوانسته اند ایراد را پیدا کنند. بگذارید چیزی به شما بگویم ، هیچ چیز در زندگی به آسانی به دست نمی آید. مطمئن هستم شما نیز نمی خواهید هر  زمان که دستگاهی برای تعمیر آورده می شود فقط فیوز را تعویض کرده و  دستگاه دوباره  شروع به کار کند ، چون اگر شغل بسیار ساده و قابل انتظار باشد دیگر برای شما جذاب نخواهد بود. آیا می دانستید دشواری تعمیر دستگاه ها یک موهبت است ؟ بله ، چون :
 
چون برای پیدا کردن علت مشکل تلاش بیشتری می کنید. یعنی وارد انجمن های اینترنتی می شوید ، به دوستان تعمیر کار خود مراجعه می کنید ، در اینترنت جستجو می کنید ، کتاب های الکترونیک را مطالعه می کنید. تمام این کارها زمان زیادی از شما خواهد  گرفت اما در واقع شما چیزی در زندگی خود به دست می آورید. اعضای انجمن ها به سوالات شما پاسخ می دهند ، در مورد سایت های تعمیر و محتویات آنها اطلاعات زیادی کسب می کنید ، مدارهای الکترونیکی را که مدت ها در فقسه ها انبار شده اند را دوباره بررسی می کنید و غیره ...
زود تسلیم شدن فقط بهانه ای است که نمی خواهید زمان بیشتری را با انجام کمی کار سخت ، برای ترقی خود صرف کنید. به زندگی دونالد ترامپ نگاه کنید. او در سال 1994 ورشکستگی خود را اعلام کرد  اما اکنون او یک میلیاردر است! اگر او تسلیم می شد و به جای موفقیت روی شکست هایش متمرکز می شد ، معتقدم امروز به این شهرت دست نمی یافت !  شروع به شمردن موفقیت های خود کنید (دستگاه هایی که با موفقیت تعمیر کرده اید) و به جای مشکلات روی راه حل ها تمرکز کنید و این کار حتی شما را در زندگی خودتان بهتر خواهد کرد.
 
 
 
2 ) با دیگران ارتباط برقرار نمی کنید
مانند جنگجوی تنها نباشید و در بین  افرادی که در زمینه های مشابه کار می کنند دوستانی پیدا کنید ، اگر افراد جدیدی را ملاقات کنید دیر یا زود به افرادی برخورد خواهید کرد که می توانند به شما کمک کنند . بعضی مواقع به یکی از دوستان تعمیرکارم که در مرکز مجاز سرویس یکی از برندهای معروف مانیتور کار می کند تماس می گیرم و اگر سوالی داشته باشم از او می پرسم. یک تماس دوستانه ، و او از شنیدن صدای من خوشحال می شود و مدتی نیز با هم گفتگوی صمیمانه ای خواهیم داشت. بیشتر بحث های ما در موضوعات الکترونیک است تا دانش خود در زمینه الکترونیک را به روز رسانی کنیم.
می توانم زمانی را به یاد بیاورم که  پیش یک تعمیرگاه  الکترونیک رفتم و خودم را به مالک آنجا معرفی کردم. شخصی که آنجا را اداره می کرد فرد مهربانی بود و در زمینه الکترونیک سوالات زیادی از من پرسید  ، از قطعات اوراقی تا تجهیزات آزمایش الکترونیک . او حتی به دفتر من آمد و با هم گفتگوی صمیمانه ای داشتیم !  از نزدیک شدن و ارتباط برقرار کردن با دیگران خجالت نکشید چون افرادی وجود دارند که مایلند به شما کمک کنند. اگر امتحان نکنید ، هرگز نخواهید فهمید . اگر در مورد موضوع مناسب بحث می کنید می توانید اطلاعات تعمیر زیادی به دست آورید! نه تنها آن ، من دوست تعمیرکاری دارم که در هنگام خرید قطعات الکترونیک قیمت های مناسبی به من می دهد (تخفیف در قیمت ها) . او قطعات را به صورت انبوه می خرد و همه آنها نیز قطعات اصلی هستند.
اگر با غریبه ها نمی توانید گفتگو کنید (تعمیرکاران الکترونیک دیگر) ، پیشنهاد می کنم کتاب هایی را در مورد موضوع گفتگو و ارتباط برقرار کردن با دیگران مطالعه کنید . می دانم این کار برای شما آسان نیست مخصوصا افرادی که تجربه زیادی در آغاز کردن گفتگو با دیگران ندارند. شما برای انجام این کار به مهارت افراد باتجربه نیاز دارید در غیر اینصورت پس از پرسیدن " حال شما چطور است"  گفتگو پایان می یابد. از اطلاعات آن کتاب ها استفاده کنید و معتقدم به زودی نتایج خوبی را مشاهده خواهید کرد.
 
3 ) کاری که انجام می دهید دوست ندارید
 
به احتمال زیاد در کار خود موفق می شوید ، اگر کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. معمولا هنگامی که کاری را که دوست دارید انجام می دهید ، زمان و تلاش بیشتری روی آن صرف می کنید. فکر نمی کنید ساعت های زیادی را صرف پیدا کردن علت مشکل کرده اید.  اگر به الکترونیک علاقه ای نداشته باشید حدس می زنم سرگرمی و رضایتی از این کار نیز نخواهید داشت. دوستی دارم که به عنوان حسابدار کار می کند و خارج از کشور تحصل کرده است. او به من گفت متاسف است که حسابدار شده است. او گفت دوست دارد کارهای عملی انجام دهد اما به طریقی کار او به این شغل خاتمه یافته است (حسابدار). او  به خاطر پول کار می کند تا خانواده خود را تامین کند نه برای چیزی که واقعا دوست دارد. پول خوب است اما همه چیز نباید دور آن بچرخد. او حتی از من پرسید می تواند در کلاس های فنی من  شرکت کند یا نه. از خودتان بپرسید شما واقعا الکترونیک را دوست دارید یا خیر ، در غیر اینصورت این کار تلف کردن زمان است چون بدون عشق به رانندگی نمی توانید  مسیرهای طولانی را طی کنید.
 
 
4 ) فکر می کنید همه چیز را می دانید
 
واقعیت این است که بسیار کم می دانید. بنابراین به جای اینکه به این فکر باشید که همه چیز را بدانید ، شخصی را پیدا کنید که بهتر یا باهوش تر از شما باشد. با نگرش متواضعانه ای که دارید ، در انتها چیزهای زیادی در زندگی یاد خواهید گرفت. مغرور و خودبین نباشید ، در عوض مشتاق به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با دیگران باشید ، شانس خودش پیش شما خواهد آمد .
 
 
5 ) شما نمی خواهید سرمایه گذاری کنید
 
نمی توانید انکار کنید که برای موفق شدن در تعمیر دستگاه های الکترونیک روی چیزهایی مانند تجهیزات آزمایش ، کتاب ها ، مجلات ، پرداخت هزینه جهت عضویت در انجمن های اینترنتی و غیره نیاز دارید. باید سرمایه گذاری کنید. شما نمی توانید تنها به یک مولتی متر آنالوگ برای تعمیر دستگاه های الکترونیک وابسته باشید. شما از رقیبان خود عقب خواهید ماند چون تجهیزات آزمایش بهتری دارند. تجهیزات آزمایش مانند یک دستیار و دوست شما هستند که می گویند مشکل در کجا قرار دارد. هر چند لزوما نباید دستگاه های گران قیمتی مانند اسیلوسکوپ ، تستر CRT و غیره را داشته باشید  ، حداقل باید ESR و  Coil Tester و همچنین خازن سنج دیجیتال را داشته باشید . زمانی که پول کافی به دست آوردید می توانید روی تجهیزات آزمایش تخصصی سرمایه گذاری کنید. در ضمن آخرین دستگاه های آزمایش که خریدم Blue Ring Tester می باشد که برای آزمایش سلف ها  ، ترانسفورمر ، FlyBack و حتی سلف های Horizontal Yoke استفاده می شود. سال گذشته یک دستگاه Smart Tweezer خریدم که برای بررسی قطعات SMD استفاده می شود.
 
اگر می خواهید چیزی را در زندگی تان بهتر کنید روی آن سرمایه گذاری کنید. انتظار نداشته باشید هر چیزی به صورت رایگان به شما داده شود چون پولی که با سختی به دست آورده اید را مانند گنج نگهداری خواهید کرد.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

7 دلیل

7 دلیل