شما می توانید هر نوع دستگاه الکترونیک را تعمیر کنید نمایش بزرگتر

شما می توانید هر نوع دستگاه الکترونیک را تعمیر کنید

اطلاعات بیشتر

شما می توانید هر نوع دستگاه الکترونیک را تعمیر کنید - آیا باور می کنید ؟

 
بله واقعیت دارد اگر ، بخواهید. هر کسی به کاری علاقه دارد . از زمانی که جوان هستید و ممکن است بعضی افراد نیز دیرتر شروع کنند.  سلیقه ها و علایق زیادی وجود دارد ، افرادی دوست دارند خواننده ، بازیگر ، وکیل ، دکتر ، پلیس ، دانشمند و غیره شوند. اما در این مقاله ، من در مورد علاقه به الکترونیک صحیت می کنم.

زمانی که مطمئن شدید الکترونیک رشته ای است که می خواهید وارد آن شوید پس حداکثر تلاش خود را بکنید تا اطلاعات لازم درباره الکترونیک را کسب کنید - به چیزهایی فراتر از پول فکر کنید. شغلی را جستجو کنید که به آن علاقه دارید ، با این کار احتمال موفقیت شما در آن شغل افزایش خواهد یافت.

تحت تاثیر والدین یا فشارهای دیگر قرار نگیرید و تنها به پول فکر نکنید. ممکن است شغلی با دستمزد مناسب پیدا کنید اما لزوما از انجام آن راضی و شاد نباشید.

اگر کارتان مطابق با ارزش ها ، علایق و شخصیت شما نباشد ، مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که این کار برای شما باعث سختی و فشار می شود.

گاهی اوقات علاقه مند بودن به یک شغل نیز کافی نیست . شما باید به صورت مستمر برنامه ریزی کرده و خود را آماده تر کنید تا مطمئن شوید مهارت های فنی و توانایی هایتان متناسب با آرزوهای شغلی شما هستند. اجازه دهید مثالی بزنم ، اگر می خواهید در تعمیر دستگاه های الکترونیک بهتر شوید ، باید همیشه در حال یادگیری باشید و با اطلاعات فنی جدید خود را به روز کنید.

خوب ، اجازه دهید به موضوع "شما می توانید همه نوع دستگاه الکترونیک تعمیر کنید"  برگردیم . چرا کلمه  "علاقه و عشق" را مطرح می کنم ، چون فقط علاقه می تواند در تعمیر دستگاه الکترونیک به شما کمک کند . علاقه به شما خواهد گفت تسلیم نشو و جواب مشکلات دستگاه های الکترونیک را پیدا کن.

علاقه ، شما را حتی به سطح بالاتری از یادگیری و شناخت از عیب یابی دستگاه های الکترونیک هدایت می کند.

اگر به الکترونیک علاقه نداشته باشید ، حدس می زنم این مقاله برای شما خسته کننده است و فورا از این مقاله خارج می شوید ، خوب ، امیدوارم جزو این دسته افراد نباشید چون فرض می کنم الکترونیک را دوست دارید.

ابتدا باید بدانید چطور قطعات الکترونیک را آزمایش و اندازه گیری کنید . حتی اگر بتوانید مدار معیوب دستگاه را تشخیص دهید ، اگر ندانید چطور قطعات الکترونیک ساده را بررسی و آزمایش کنید پس به نتیجه ای نیز نخواهید رسید. اگر در بررسی قطعات الکترونیک می خواهید حرفه ای شوید لطفا کتاب آزمایش قطعات الکترونیک را تهیه کنید . فرض کنید تشخیص داده اید بخش ورتیکال مانیتور دچار مشکل شده است و باعث ایجاد یک خط افقی در تصویر شده است. اما چون در آزمایش قطعات الکترونیک ، یا حتی ولتاژگیری ضعیف هستید احتمال تعمیر مانیتور توسط شما زیاد نخواهد بود.

برای فائق آمدن بر این مشکل باید با تمرین عملی و مطالعه اطلاعات بیشتر در زمینه قطعات الکترونیک ، خواه با استفاده از کتاب های تعمیر یا اینترنت قادر به آزمایش و بررسی دقیق قطعات الکترونیک باشید. قبل از اینکه جلوتر بروید باید این مرحله را با موفقیت بگذرانید. هنگامی که روش های آزمایش دقیق قطعات الکترونیک را کسب کردید ، شما 50% مبارزه را برده اید.

 
 
دوم - مهم نیست چه نوع دستگاه الکترونیکی را تعمیر می کنید ، این کار همیشه با عبارت  "این دستگاه الکترونیک چگونه کار می کند"  شروع خواهد شد. اگر ندانید دستگاه چطور کار می کند ، به ضرر شما است و ممکن است قادر به تعمیر آن نباشید.

به این مثال توجه کنید ، اگر مشکل تلویزیون LCD در قسمت مادربورد باشد و شما به این نتیجه برسید که بخش منبع تغذیه مشکل دارد ، ساعت های  زیادی را بیهوده صرف جستجوی خرابی در منبع تغذیه خواهید کرد در حالی که مشکل در مادربورد قرار دارد. به عبارت دیگر ، اگر ندانید دستگاه الکترونیک چگونه کار می کند ، پس نمی دانید برای تعمیر از کجا شروع کنید .

 
 
 
این داستان در مورد تازه کارها بسیار رایج است جایی که آنها فقط کار خود در زمینه تعمیرات را شروع می کنند . برای حل این مشکل ، برد الکترونیک را به خانه یا هر جایی که فکر می کنید راحت هستید برده و به آرامی مدارهای الکترونیک را آنالیز کنید . از خودتان سوالاتی بپرسید مانند "چرا این برد در منبع تغذیه نیاز به IC اپتوکوپلر دارد ؟ "

آیا وظیفه اپتوکوپلر محافظت در برابر اضافه ولتاژ و جریان است؟ شماره قطعه اپتوکوپلر چیست ؟ داخل اپتوکوپلر چه چیزی وجود دارد و چطور باید آن را آزمایش کرد تا مطمئن شویم سالم است یا خراب ؟ اگر اپتوکوپلر در مدار دچار اتصالی شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا باعث خاموش شدن منبع تغذیه ، افت ولتاژ یا حتی چشمک زدن پاور خواهد شد؟

امیدوارم منظورم را فهمیده باشید. با سوال کردن از خودتان ، در واقع ذهن خود را آموزش می دهید تا چیزهای بیشتری در مورد الکترونیک یاد بگیرد.از این روش در مورد بخش های دیگر مدارها استفاده کنید و به طور قطع مطمئن هستم روزی نسبت به دستگاه های الکترونیک که در حال کار روی آن هستید شناخت کاملی پیدا خواهید کرد . اگر نمی توانید جواب را پیدا کنید به کتاب های الکترونیک ، انجمن های تعمیرات مراجعه کنید یا فقط در اینترنت جستجو کنید تا پاسخی که می خواهید پیدا کنید.

 
 
سوم - برای اینکه شناخت شما از یک دستگاه الکترونیک خاص افزایش یابد نیاز به دیاگرام شماتیک آن دارید. اگر می خواهید با نحوه کار مانیتور LCD آشنا شوید پس باید دیاگرام شماتیک مانیتور LCD را بخرید یا با جستجو در اینترنت آن را دانلود نمایید و شروع به تمرین در مورد نحوه کار هر مدار در مانیتور LCD کنید. مدارها را به بخش های مختلفی تقسیم کنید مانند بخش منبع تغذیه ، اینورتر ، پانل LCD ، مادربورد و غیره . هر یک از این مدارها را مطالعه کرده و بشناسید و شروع به پرسیدن سوالاتی از خودتان کنید (مانند سوال های ذکر شده در بالا) . به طور مشابه ، این مثال را می توانید در مورد تعمیر تلویزیون پلاسما و LCD یا هر دستگاه الکترونیک دیگر استفاده کنید.

چهارم - روی خودتان سرمایه گذاری کنید . توجه کنید ، اولین قانون در سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی کسب و کار و تجارت تان نیست  بلکه سرمایه گذاری روی خودتان است . هر چند سرمایه گذاری در کسب و کار تعمیرات مهم است اما سرمایه گذاری روی خودتان از اولویت بیشتری برخوردار است. ممکن است بپرسید  "روی خودمان چه چیزی سرمایه گذاری کنیم ؟"

هنگامی که می گویم "سرمایه گذاری روی خودتان" ، در واقع منظورم سرمایه گذاری در مورد آموزش خودتان است (دوره تعمیرات الکترونیک) ، تجهیزات اندازه گیری ، کتاب های تعمیرات الکترونیک ، دیاگرام های شماتیک ، ابزار و چیزهای ضروری دیگر . خودتان را بهتر از چیزی که دیروز بوده اید کنید. فکر می کنم با سرمایه گذاری نکردن روی خودتان با صرف نکردن مقداری از پول هایتان ، در واقع در حال دزدیدن از دانش فنی خودتان هستید.

در زمینه های فنی ، یک نفر همیشه باید به جلو حرکت کند و نباید برای مدت زیادی پس رفت داشته باشد یا در یک مکان ثابت بماند. طرز فکر ثابت و راکد نه تنها باعث بهبود دانش فنی شما نمی شود بلکه می تواند در زندگی خودتان نیز تاثیر بگذارد.

 
 
یکی از بزرگان جمله ای گفته است که معتقدم واقعیت دارد -

در جهان سه نوع انسان وجود دارد :
اول - فردی که باعث می شود چیزی اتفاق بیافتد .
دوم - فردی که منتظر است چیزی اتفاق بیافتد.
سوم - فردی که نمی داند چه چیزی اتفاق افتاده است.

امیدوارم جزو دسته سوم نباشید. شما باید در دسته اول باشید جایی که باعث می شوید چیزی اتفاق بیافتد و منتظر نباشید چیزی اتفاق بیافتد. اکنون تصمیم خود را بگیرید و منتظر اتفاق افتادن چیزی نباشید. اگر متوجه شدید سایت هایی اطلاعاتی مانند دفترچه های آموزشی ، دیاگرام های شماتیک یا حتی نکته های تعمیری را می فروشند که می تواند به شما کمک کند شناخت بیشتری از دستگاه الکترونیکی که در حال تعمیر آن هستید کسب کنید آن را بخرید. اجازه دهید واقعیت دیگری به شما بگویم " هیچ کس پیش شما نمی آید و به صورت کامل نخواهد گفت که این یا آن بخش چطور کار می کند "  شما فقط مجبورید با پیدا کردن جواب هایتان از اطلاعاتی که خریده اید باعث اتفاق افتادن چیزها شوید.

چند بار سوالاتی را در انجمن های تعمیر اینترنتی مطرح کرده اید و پاسخی دیافت نموده اید ؟ اگر شما جزو دسته دوم باشید (منتظر اتفاق افتادن چیزی) می توانم تضمین دهم که حتی پس از چند سال کار در زمینه تعمیرات الکترونیک از یک تازه کار که در دسته اول قرار دارد (فردی که باعث می شود چیزی اتفاق بیافتد) شکست خواهید خورد . آن تازه کارها دارای تفکر حرکت به جلو هستند ، سرمایه گذاری می کنند (زمان و پول) ، هرگز تسلیم نمی شوند و مشتاق یادگیری هستند.

 
 
 
پنجم - تمرکز روی یک چیز - از خودتان بپرسید می خواهید کدام دستگاه های الکترونیک را تعمیر کنید. تعمیر کامپیوتر (CPU ، منبع تغذیه یا مانیتور) ، سیستم های امنیتی (CCTV) ، اتومبیل ها ، تلویزیون های LCD (صوتی و تصویری) و غیره . همه کاره هیچ کاره است !  یکی از رشته های تعمیرات الکترونیک را انتخاب کنید و از آنجا شروع به رشد کنید. زمانی که در آن زمینه مهارت پیدا کردید می توانید کار خود را در زمینه های دیگر ادامه دهید.

نتیجه - آیا اکنون باور می کنید شما می توانید همه نوع دستگاه های الکترونیک را تعمیر کنید ؟ معتقدم اگر با دقت مواردی که در بالا ذکر کرده ام را دنبال کنید ، پس می توانید. دلیل اینکه این مقاله را نوشتم این است که به شما بگویم ، خودتان را محدود نکنید ، به خودتان یک فرصت تغییر بدهید! اشخاص دوست ندارند تغییر کنند ، آنها کارهای عادی روزانه شان را دوست دارند. اگر شما بتوانید تغییراتی در طرز فکرتان ایجاد کنید ، در واقع می توانید نسبت به زمان حال خود پیشرفت های زیادی را به دست بیاورید.
 

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

شما می توانید هر نوع دستگاه الکترونیک را تعمیر کنید

شما می توانید هر نوع دستگاه الکترونیک را تعمیر کنید